Košarkaši Crvene zvezde osvojili titulu šampiona Srbije

19.06.2022. | 22:18

U drugoj utakmici finalne serije Crvena zvezda je pobijedila FMP rezultatom. 71:59.

Zvezda je tako došla do 22. titule nacionalnog prvaka, čime je postala rekorder.

Crvena zvezda nije tako lako došla do pobjede. Utakmicu je odlikovao jako “tvrd” početak i mali broj poena na obje strane.

Tek u trećoj četvrtini se probudila ekipa Dejana Radonjića i napravila osjetniju prednost.

Crveno-bijeli su vodili tokom čitavog dijela utakmice i nisu dozvolili rivali da izjednači rezultat ili povede, iako je FMP imao nekoliko prilika za to.

U četvrtoj četvrtini Zvezda je održavala stečenu prednost i polako privodila kraju ovu utakmicu.

Konačan rezultat utakmice bio je 71:59.

Zvezdu je do pobjede na ovoj utakmici predvodio odlični Nikola Ivanović koji je ubacio 21 poen uz šest skokova i pet asistencija.

Krajem treće četvrtine Ivanović je doživio povredu i nije se vraćao na parket do kraja utakmice.

Uz njega, dvocifren je još bio i Nikola Kalinić koji je postigao 12 poena.

Na drugoj strani, u ekipi FMP-a, najefikasniji je bio Marko Radonjić sa 14 poena, a Nerandžić je imao 11.