Košarkaši Borca u Boriku slavili protiv Sparsa!

29.05.2021. | 21:01

Košarkaši Borca su savladali sarajevski Spars i zabilježili petu pobjedu u “Ligi 6” za šampiona Bosne i Hercegovine.

Nakon što je Široki poprilično namučio Igokeu u Laktašima, uslijedio je derbi između Borca i Sparsa, poslije kojeg su se radovali crveno-plavi petoj pobjedi u “Ligi 6”.

BORAC – SPARS 94:86 (18:14, 29:21, 20:26, 27:25)

Izabranici Dragana Gagija Nikolića su od samog starta nametnuli svoj ritam u dvorani “Borik”, koja je večeras bila popunjena sa oko 1.200 navijača, pa su do poluvremena stekli dvocifrenu prednost – 47:35.

Ekipa Miodraga Kadije je međutim, uspjela da u trećoj četvrtini prepolovi zaostatak, pa se u odlučujućih 10 minuta ušlo sa prednošću crveno-plavih od šest pogodaka.

Održavali su domaći prednost, iako je Spars stalno duvao za vratom, da bi u samom finišu smanjio na “minus tri”, ali Sarajlije nisu imale snage za potpuni preokret. Draško Knežević sa linije slobodnih bacanja, a potom je i Nikola Tanasković polaganjem osigurao pobjedu Borcu – 94:86.

Upravo je Tanasković bio najefikasniji u domaćem taboru sa sjajnih 30 poena i devet skokova, Draško Knežević i Đorđe Simeunović su zabilježili po 15 koševa, dok je Božo Đumić ubacio dva pogotka manje

Kako piše “Mondo” portal, u gostujućem taboru, Kenan Kamenjaš je upisao 24 poena, Amar Gegić je dodao 16, Nejc Klavžar 15, a još jedini dvocifreni učinak zabilježio je Adi Zahiragić sa 12 pogodaka.

TABELA: Igokea 8-0, Borac 5-2, Spars 4-3, Široki 3-5, Čelik 1-6, Leotar 1-6.