Korak bliže plasmanu u nokaut fazu! Fudbaleri Lacija i Šahtjora upisali pobjede u Ligi šampiona

28.11.2023. | 21:36

Fudbaleri Lacija i Šahtjora ostvarili su pobjede u mečevima 5. kola Lige šampiona kojima su se značajno primakli plasmanu u nokaut fazu.

Lacio je pobijedio Seltik rezultatom 2:0, a oba gola je u finišu meča postigao rezervista Ćiro Imobile.

Najbolji strijelac ekipe je ušao u 61. minutu, a mrežu gostiju pogađao je u 82. i 85. Lacio je sad prvi u grupi F sa 10 bodova, ali ima meč više od Atletika (osam) i Fejenorda (šest) koji kasnije večeras igraju u Holandiji. Seltik je ostao na samo jednom bodu i nema više šansu ni za plasman u Ligu Evrope.

Pobjedu šahtjoru nad Antverpom 1:0 donio je Mikola Matvijenko golom u 12. minutu.

Šahtjor sada ima devet bodova, koliko imaju i Barselona i Porto, koji igraju međusobno u ovom trenutku.

Antverp je ostao posljednji bez boda i nema više šansu ni za plasman u Ligu Evrope, piše Tanjug.