Klipersa prekinuli su niz od dva poraza: Bogdanoviću samo “mrvice” u pobjedi nad Sakrementom
06.04.2026. | 07:12Košarkaši Los Anđeles Klipersa prekinuli su niz od dva poraza i ubjedljivo savladali Sakramento Kingse rezultatom 138:109 u noći između nedjelje i ponedjeljka, čime su značajno popravili poziciju u borbi za plej-of.
Najzaslužniji za trijumf bio je Kavaj Lenard sa 26 poena, od čega je čak 13 ubacio već u prvoj četvrtini, kada su Klipersi stekli dvocifrenu prednost koju su rutinski održavali do kraja meča. Pratili su ga Džon Kolins sa 25 poena, dok su Darijus Garland i Kobi Sanders dodali po 17.
Srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović proveo je na parketu dva i po minuta, ali za to vrijeme nije zabilježio nijedan statistički učinak. Tačnije, uputio je samo dva šuta za tri poena koje nije pogodio.
Ovom pobjedom Klipersi su se izjednačili sa Portland Trejl Blejzersima na osmoj poziciji Zapadne konferencije, četiri kola pre kraja regularnog dijela. Osma pozicija donosi dvije šanse za plasman u plej-of kroz plej-in turnir.
Na drugoj strani, Sakramento Kingsi su nastavili sezonu za zaborav. Najefikasniji su bili Devin Karter sa 21 i Nik Kliford sa 18 poena, dok je Maksim Reno zabilježio dabl-dabl učinak od 11 poena i 16 skokova, što mu je 18. u sezoni – najviše među ruki igračima.
Kingsi su ostali na učinku 21-58 i dele četvrtu najlošiju poziciju u ligi sa Juta Džezom. Ovo je jedna od najneuspješnijih sezona u istoriji franšize, koja se izjednačila po broju poraza sa sezonama 1989/90 i 2008/09.
Veteran Demar Derozan ubacio je devet poena za 10 minuta u prvom poluvremenu i stigao do 26.711 poena u karijeri, čime je prestigao legendarnog Oskara Robertsona i zauzeo 16. mjesto na večnoj NBA listi strelaca. U nastavku meča nije ulazio u igru.
