KKI Vrbas regionalni šampion: Banjalučanima titula u prvom izdanju Bauerfeind lige

22.05.2022. | 19:37

KKI Vrbas osvojio je titulu u prvom izdanju Bauerfeind lige!

U finalnom okršaju, Banjalučani su nadigrali uvijek neugodni Zmaj iz Gradačca upisavši pobjedu rezultatom 77:60.

Cijelim tokom meča su igrači iz Banjaluke bili bolji protivnik i od početka utakmice stavili do znanja rivalu da ih zanimaju isključivo pobjeda i šampionska titula.

Poslije prve dvije četvrtine bilo je plus 19, a uoči posljednjih 10 minuta Vrbas je imao prednost od 21 poen razlike.

Ovaj uspjeh ostvarili su: Igor Ignjatović, Dražen Duvnjak, Pero Kuzmanović, Elvir Modronja, Ademir Demirović, Ante Štimac, Slavko Šimić, Nenad Ritan, Dragan Sikima, Vlado Švraka, Mufid Čejvan, Bojan Brkić, ali i Biljana Nedić koja je zbog povrede propustila završnicu u Bihaću.

Zasluge pripadaju i treneru Aleksandru Vranješu, te njegovom pomoćniku Goranu Matiću i Milici Gvozdenović, piše “Mondo” portal.

Recimo još da su Banjalučani u polufinalu pobijedili Sanu iz Sanskog Mosta 78:65, dok je Zmaj trijumfovao nad Unom Sana 69:58.

Oznake: KKI Vrbas