Kecmanoviću se otvara i put ka tituli: Zverev ispao od 18-godišnjaka

27.04.2022. | 15:52

U osmini finala ATP turnira u Minhenu danski teniser Holger Rune pobijedio je Aleksandra Zvereva sa 2:0 u setovima.

Rune se ovom pobjedom plasirao u četvrtfinale gdje čeka pobjednika duela između Rusuvuorija i Kresija. Ovo je bio prvi međusobni susret ove dvojice tenisera. Rune krajem aprila proslavlja svoj devetnaesti rođendan i ovo mu je najveća pobjeda u karijeri do sada.

Mladić iz Danske odmah je nametnuo svoj ritam u ovom meču oduzevši Zverevu servis na startu utakmice. Njemački teniser je vratio brejk, međutim u sljedećem gemu je istom mjerom uzvratio Rune. U devetom gemu prvog seta Zverev nije uspio da kazni pet propuštenih set lopti protivnika, koji je prvi set priveo kraju rezultatom 6:3.

U drugom setu Rune je bio još dominantniji. Dva puta je napravio brejk i set dobio rezultatom 6:2.

Rune je trenutno sedamdeseti igrač na ATP listi, dok je Zverev na poziciji broj 3, piše B92.