Kecmanović nadigrao Đerea u srpskom četvrtfinalu

06.03.2021. | 09:09

Miomir Kecmanović pobijedio je Lasla Đerea sa 2:0 (6:4, 7:6/8:6/) u četvrtfinalu turnira u Buenos Airesu. Protivnik u polufinalnom okršaju biće mu Dijego Švarcman koji je nadigrao Haume Munara.

Miomiru Kecmanoviću je nadigrao Đerea poslije dva sata i 11 minuta igre i došao do treće pobjede u njihovim međusobnim duelima.

Poslije ravnopravne igre na startu meča Kecmanović je pri rezultatu 3:3 u gemovima uspio da napravi brejk. A zatum nije uspio da ga potvrdi za vođstvo.

Ipak 42. teniser svijeta je u nastavku uz dosta muke i dvije odbranjene brejk lopte uspio da okonča set u svoju korist.

Drugi set je počeo sa po brejkom na obje strane, a u nastavku se odvijao ravnopravan duel, pa je pobjednik odlučen poslije taj-brejka u kome je Kecmanović došao do konačne pobjede.

Za plasman u finale turnira u Buenos Airesu Miomir Kecmanović će se boriti sa Dijegom Švarcmanom koji je nadigrao Haume Munara sa 2:0(6:2;7:5).