Katai do het-trika glavom: Zvezda deklasirala Radnički u Nišu

02.04.2022. | 18:32

Fudbaleri Crvene zvezde pobijedili su Radnički u Nišu rezultatom 5:1 i tako su se izjednačili sa Partizanom na vrhu tabele. Oba tima imaju po 78 bodova.

Zvezda je povela u 25. minutu, strijelac je bio Aleksandar Katai. Sjajno loptu je sa lijeve strane poslao Milan Rodić, a “Magiko” je sjajnim udarcem glavom pogodio mrežu domaćih.

Za samo devet minuta domaći stižu do izjednačenja preko supertalentovanog Stefana Mitrovića, koji je u zimskom prelaznom roku bio želja Zvezde i Partizana. Sjajno je iskoristio dobijenu loptu u prostor i matirao Borjana, piše Srpskainfo.

Poslije samo tri minuta igre u drugom poluvremenu i četiri vezana kornera, Mlađović je katastrofalno intervenisao i namjestio loptu na glavu Kataiju za 2:1.

Tu je praktično utakmica bila prelomljena, a u 61. minutu Katai je kompletirao het-trik glavom.

Ponovo mu je sa leve strane centrirao Rodić, a ovog puta gol ide na dušu Dujmovića koji je očajno reagovao i dozvolio da mu lopta prođe kroz ruke i ode preko gol-linije.

Tačka na meč stavljena je u 75. minutu kada se Katai našao u ulozi asistenta, a ime na semaforu je upisao El Fardu Ben.

Ni tu nije bio kraj, pošto je u 86. minutu konačnih 5:1 postavio Nenad Krstičić.