Kao gosti slavili u Barseloni! El Klasiko pripao fudbalerima Reala

24.10.2020. | 18:39

Jedan od najvećih svjetskih fudbalskih derbija španski El Klasiko odigran je danas pred praznim tribinama Camp Noua u Barseloni, a slavio je Real Madrid rezultatom 3:1 (1:1).

Derbi je sjajno otvoren. “Kraljevski klub” je u petoj minuti nakon prelijepe akcije poveo s 1:0, a strijelac je, na asistenciju Karima Benzeme, bio Federiko Valverde. No, samo tri minute kasnije Barselona je izvela, takođe, veoma lijepu akciju, a odlično dodavanje Žordija Albe iskoristio je Ansu Fati i rezultat vratio u egal.

U završnici prvog dijela oba sastava su mogla do prednosti, ali je prvo sjajno intervenisao Tibo Kurtoa nakon pokušaja izbliza Lionela Mesija, a potom i Neto poslije udarca Benzeme.

Real je do trijumfa stigao zahvaljujući pogocima u drugom poluvremenu. Iako je Barsa dominirala u posjedu lopte gosti su bili konkretniji. Prvo je Serhio Ramos pogodio s bijele tačke u 63, a zatim je sve dileme oko pobjednika otklonio rezervista Luka Modrić u posljednjim trenucima utakmice.

Nakon šest odigranih utakmica Real Madrid je lider sa 13 bodova, dok je Barselona na desetom mjestu sa sedam.