Juventus deveti put uzastopno prvak Italije

27.07.2020. | 00:09

Fudbaleri Juventusa su deveti put uzastopno osvojili titulu prvaka Italije!

Stara dama je večeras u Torinu savladala Sampdoriju rezultatom 2:0 i na taj način odbranila titulu prvaka.

Juventus je u 36 odigranih mečeva ostvario čak 26 pobjeda i sasvim zasluženo dva kola prije kraja stigao do Scudetta.

Večeras je Miralem Pjanić, koji je u četiri sezone u crno-bijelom dresu osvojio isto toliko titula, odigrao odlično, a upravo je zahvaljujući njemu i Kristijanu Ronaldu Juve poveo.

U 45 7. minuti Pjanić je izveo slobodan udarac iskosa sa desne strane. Iako je mogao šutirati, odlučio je “podvaliti” loptu Ronaldu koji sa ivice kaznenog prostora pogađa za 1:0.

U 67. minuti Federico Bernadeschi je pogodio za 2:0 i to je bio znak milionima navijača Juventusa širom svijeta da mogu početi sa šampionskim slavljem.

Do kraja susreta Stara dama je mogla stići i do trećeg pogotka, no u 89. minuti Ronaldo je promašio penal.

Ovo je zvanično 36. po redu titula za Juventus iako čelnici Stare dame smatraju da je 38. jer oni računaju i dvije koje su im oduzete zbog Calciopoli skandala.

Izvor:(Klix.ba)

Oznake: Italija, Juventus, Prvak