Još nije kraj: Njemačka vodeća na tabeli po osvojenim medaljama na ZOI

09.02.2022. | 20:52

Iza Njemačke, čiji su predstavnici osvojili pet zlatnih i tri srebrne medalje, nalaze se Norveška i Švedska.

Njemačka je trenutno vodeća država na tabeli po osvojenim medaljama na Zimskim olimpijskim igrama (ZOI) koje se održavaju u Pekingu u Kini.

Sportisti ove zemlje u srijedu su osvojili više medalja, pa je ukupan zbir njihovog uspjeha na ovom takmičenju, do sada, pet zlatnih i tri srebrne medalje.

Drugoplasirana Norveška ima 10 medalja među kojima su četiri zlata.

Švedska je trenutno na trećem mjestu sa sedam osvojenih medalja, a kao i sportisti Norveške i Šveđani su osvojili četiri zlata.

SAD su na 10. mjestu na tabeli u Pekingu 2022. sa sedam medalja, a u pitanju su jedno zlato, pet srebra i jedna bronza. Prvu zlatnu medalju za SAD osvojila je Lindzi Jakobelis u snoubord krosu.

Danska hokejaška reprezentacija ostvarila je svoju prvu olimpijsku pobjedu u muškoj kategoriji, pobijedivši Češku rezultatom 2:1.

Zimske olimpijske igre trajaće do 20. februara.