Jokić pomjera granice u NBA: Istorijski tripl-dabl, ispred njega je sada samo jedan čovjek

08.02.2026. | 09:19

Košarkaši Denver Nagetsa uspjeli su da prekinu neprijatnu seriju od tri uzastopna poraza trijumfom na gostovanju u „Junajted Centru“.

Izabranici Dejvida Adelmana nadigrali su Čikago Bulse rezultatom 136:120, a centralna figura meča bio je, po običaju, srpski centar Nikola Jokić.

Nakon povratka na parket poslije kraće pauze zbog povrede, Jokić je pokazao da je brzo uhvatio prepoznatljivu formu, ostvarivši impresivan tripl-dabl učinak.

On je utakmicu završio sa 22 poena, 17 asistencija i 14 skokova, a svoj doprinos odbrani dao je sa čak četiri blokade i jednom ukradenom loptom. Srpskog asa je protekle noći izuzetno služio šut, iz igre je pogađao 7/12 (od čega dvije trojke iz dva pokušaja), dok je sa linije penala bio nepogrešiv (6/6).

Jokiću je to bio 182. tripl-dabl u karijeri, u regularnom dijelu sezone, čime je izbio na drugo mjesto „vječne“ liste, sada ispred legendarnog Oskara Robertsona.

Iako je Jokić diktirao tempo, najefikasniji u redovima pobjednika bio je Džamal Marej sa 28 poena (uz 11 asistencija), dok je važnu ulogu odigrao i Tim Hardavej sa 23 postignuta poena. Na drugoj strani, kod Bulsa se istakao Matas Buzelis sa 21 poenom.

Sam meč bio je rezultatski neizvjestan tokom prve tri četvrtine. Domaćin je u finišu trećeg perioda imao prednost od sedam poena, ali su Nagetsi furiozno otvorili odlučujuću dionicu serijom 12:0. Odbrana Denvera potpuno je zaključala prilaze košu u posljednjem kvartalu, dopustivši Čikagu svega 16 poena, čime je pitanje pobjednika brzo riješeno.

Denver trenutno zauzima treću poziciju na tabeli Zapadne konferencije sa skorom 34-19, dok Čikago ostaje na 11. mjestu Istoka.

Ova pobjeda predstavlja važan psihološki podsticaj za aktuelne šampione pred ulazak u završnu fazu regularnog dijela sezone.