Jokić ostvario novi tripl-dabl: Denver ipak nije mogao do preokreta

03.12.2023. | 10:39

Srpski centar Nikola Jokić je novim trostrukim dvocifrenim učinkom predvodio tim Denvera ali im ni to nije pomoglo da izbjegnu poraz od Sakramenta sa 123:117 na gostujućem terenu.

Nikola Jokić je ponovo bio najefikasniji igrač na meču sa 36 postignutih poena uz 13 skokova i 14 asistencija ali je i to bilo nedovoljno da sačuva svoj tim od poraza.

Denver je dobro počeo meč na gostovanju i dobio prvu četvrtinu ali su domaćini u nastavku uspjeli da načine preokret i na poluvrijeme odu sa dvocifrenom prednošću čine su praktično obezbijedili pobedu.

Denver je u drugom poluvremenu povećavao pritisak ali je Sakramento odličnom timskom igrom uspeo da sačuva prednost za slavlje na svom terenu.

Pobjednički tim u efikasnosti su predvodili Foks i Monk sa po 26 postignutih poena a pratili su ih Sabonis sa 17 i Huerter sa 16 poena.

U timu Denvera Jokića su dobro pratili Džekson sa 20 i Gordon sa 17 poena ali im to nije pomoglo da izbjegnu poraz.

Na svom terenu siguran je bio i Milvoki nadigravši Atlantu sa 132:121 iz prvi trostruki dvocifren učinak Janisa Adetokunba k sa 32 poena, 11 skokova i 10 asistencija. Srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović je opet dobro odigrao meč uz 14 poena ali tu nije mnogo pomoglo Atlanti da izbjegne poraz.

Na gostovanjima su slavili Oklahoma protiv Dalasa sa 126:120 uprkos Dončićevom trostrukom dvocifrenom učinku sa čak 36 poena uz 18 asistencija i 15 skokova i Indijana protiv Majamija sa čak 144:129.

Oznake: Nikola Jokić