Jokić isključen nekoliko minuta prije kraja! Denver završio takmičenje u plej-ofu

14.06.2021. | 07:44

Košarkaši Denvera ubjedljivo su eliminisani u polufinalu plej-ofa Zapadne konferencije sa 4:0, pošto su izgubili i četvrtu utakmicu serije protiv Finiks Sansa sa 125:119, a MVP sezone Nikola Jokić isključen je nekoliko minuta prije kraja treće četvrtine.

Jokić je morao da napusti igru pri vođstvu 83:75 za goste, kada je napravio nesportski faul nad Kameronom Pejnom, zbog čega se stvorila velika gužva na terenu. Srpski centar je za 28 minuta u igri ostvario dabl-dabl učinak – 22 poena (9/17 iz igre, 1/4 trojke, 3/4 slobodna bacanja) i 11 skokova, uz četiri asistencije i jedne blokade.
Kod Denvera, Vili Barton je bio najefikasniji sa 25 poena, a Majkl Porter junior je ubacio 20. Na drugoj strani, dominirali su Devin Buker sa 34 poena i 11 skokova, uz osam trojki iz 10 pokušaja, dok je veteran Kris Pol bio najefikasniji sa 37 koševa.
Sansi će se za veliko finale NBA lige i pehar pobjednika Zapadne konferencije boriti sa boljim iz okršaja Jute Džez i Los Andeles Klipersa, a trenutni rezultat je 2:1 u pobjedama za ekipu iz Solt Lejk Sitija.

Oznake: Denver, Jokić, Plej of