Jedna od najboljih utakmica u Premijer ligi: Neviđena ludnica u Njukaslu i epski preokret uz sedam golova

30.03.2024. | 17:15

Nevjerovatan meč odigran je na Sent Džejms Parku, gdje je Njukasl slavio protiv Vest Hema sa 4:3 u 30. kolu Premijer lige.

Gledali smo jedan od najboljih mečeva ove sezone u Premijer ligi, pun preokreta i svega onoga što fudbal čini najvažnijom sporednom stvari na svijetu.

Poveo je Njukasl već u 6. minutu posle penala koji je izborio Gordon, a realizovao Aleksander Isak.

Ali, brzo je rezultat preokrenut. Antonio je u 21. minutu poslije fenomenalne asistencije Pakete poravnao rezultat, da bi duboko u sudijskoj nadoknadi na isteku poluvremena Kudus donio preokret poslije asistencije Bovena.

Tek što je počelo drugo poluvreme Kudus se odužio Bovenu i sada je on njemu asistirao za 1:3 na semaforu.

Djelovalo je da će Vest Hem doći do pobjede, ali se Njukasl nije predavao i žestoko je napadao. Gol je visio u vazduhu, a onda je u 77. minutu Isak postigao novi gol sa penala, koji je takođe izborio Gordon.

Tada smo već vidjeli da ćemo imati dramu do kraja.

Onda je Isak šest minuta kasnije asistirao rezervisti Harviju Barnsu za poravnanje rezultata, da bi Barns u 90. minutu postavio konačnih 4:3!

Njukasl je sada poslije ove pobjede prišao Vest Hemu na bod zaostatka, ima 43 boda uz meč manje i nalazi se u igri za borbu za Evropu ponovo, piše Telegraf.

Oznake: Njukasl, Vest Hem