Jedini gol na utakmici u 72. minuti: Džeko donio pobjedu Romi protiv Sampdorije VIDEO

03.01.2021. | 17:41

Roma je u 15. kolu italijanske Serije A na Olimpiku savladala Sampdoriju rezultatom 1:0, a gol odluke postigao je kapiten BiH Edin Džeko.

Jedini gol na utakmici Džeko je postigao u 72. minuti kada je Rik Karsdorp ubacio loptu u kazneni prostor, a kapiten Rome sjano pogodio za vodstvo i pobjedu svog tima.

Roma je ovim trijumfom zadržala treću poziciju na tabeli i sada ima 30 bodova, šest manje od lidera Intera, a prati je Napoli s dva boda manje koji je u gostima savladao Kaljari rezultatom 1:4.

Atalanta je u Bergamu slavila ubjedljivu pobjedu protiv Sasuola 5:1, dok su gostujuće pobjede upisali Torino i Verona.

Torino je bio bolji od Parme sa 0:3, dok je Verona s minimalnih 0:1 odnijela sva tri boda s gostovanja Speciji. Amer Gojak postigao je prvjenac i upisao asitenciju u pobjedi Torina.

Đenova i Lacio podijelili su bodove 1:1. Još jedan meč bez pobjednika, ali i bez golova odigrali su Fiorentina i Bolonja, piše Avaz.