Jago zablistao: Zvezda bez Teodosića sigurna protiv Borca

15.01.2024. | 08:47

Košarkaši Crvene zvezde su savladali Borac u “Beogradskoj areni”, rezultatom 90:74, u okviru 16. kola ABA lige.

Crveno-beli su tako pred nešto više od šest hiljada gledalaca došli do 14. pobjede ove sezone i uz dva poraza se nalaze na prvom mestu regionalnog takmičenja.

Sa druge strane, Borac je došao do devetog poraza i sada je na desetom mjestu sa skorom 7:9.

Ekipa Crvene zvezde odigrala je bez Teodosića, Nedovića, Topića, sa ravnomjernom podjelom minutaže taman koliko joj je bilo potrebno da dođe do pobjede, iako su se gosti iz Čačka borili i u drva navrata nakon plus 17 nakon prve četvrtine vraćali na minus tri.

Ipak crveno-bijeli su meč rutinski priveli kraju, a do novih bodova došli su predvođeni Dos Santosom koji je upisao 24 poena uz po sedam skokova i asistencija, pratio ga je Luka Mitrović sa 16 poena, Rokas Gedraitis je ubacio 15, a dvocifren je bio i Majk Tobi sa 13 poena i šest skokova.

Kod Borca, istakao se Ronaldo Segu sa 20 poena.

Ekipa Crvene zvezde danas ima slobodan dan nakon ogromnih napora u prethodnom periodu, a u utorak počinju pripreme za naredni meč Evrolige sa Baskonijom u Beogradu.

Oznake: Borac, Zvezda