Jago dos Santos polaganjem u posljednjim sekundama donio pobjedu Zvezdi protiv Partizana

28.01.2024. | 22:32

Košarkaši Crvene zvezde savladali su ekipu Partizana sa 88:86 u meču 18. kola ABA lige. Crveno-bijeli su do pobjede došli poenima Brazilca Jaga u samom finišu, a trijumfom su napravili ogroman korak ka prvom mjestu na tabeli regionalnog šampionata.

Možda se u “Štark areni” većim dijelom meča nije gledala najljepša i najtečnija košarka, ali je duel Crvene zvezde i Partizana opravdao očekivanja i bio spektakularan na svoj način.

Imala je Zvezda prednost tokom čitavog meča, na momente i 21 poen, ali je morala da strepi do kraja susreta.

Derbi prepun zanimljivih poteza, ali i preokreta, riješio je Jago dos Santos, poenima iz teške situacije u posljednjim sekundama susreta.

Od prvog minuta se moglo nagovijestiti da će se gledati rovovska borba za svaku loptu i svaki posjed i tako je i bilo.

Partizan je dosta loše ušao u meč, što je Zvezda znala da kazni.

Crno-bijeli u uvodna dva minuta nisu postigli koš, što je većim dijelom zasluga i crveno-bijelih, pa je domaćin brzo stekao osetnu prednost od 9:0 i 13:2.

Tek na momente je Partizan uspijevao da pronađe neki napadački ritam, ali je ključna razlika bila u šutu za tri poena.

Zvezda je pogađala sa raznih pozicija, dok je Partizan imao probleme u ovom segmentu do kraja susreta.

Početkom druge četvrtine, tim Janisa Sferopulosa je stekao najveću prednost na meču, u iznosu od čak 21 poena.

Drugo poluvreme je, potpuno očekivano, donijelo nestvarnu borbu za svaku loptu, letenje igrača po terenu, žalbe na sudijske odluke i mnogo toga sličnog.

Partizan je znatno agresivnije ušao u treću dionicu i to je Obradovićevom timu brzo dalo rezultata.

Uspeli su crno-beli da smanje razliku i “prišunjaju” se rivalu, ali onog trenutka kada je ponovo počela da pogađa sa distance, Zvezda je odbila taj nalet i vratila razliku na 19 poena.

U posljednjoj četvrtini, “parni valjak” je išao na sve ili ništa.

Ono što nisu radili tokom čitavog meča, Partizan je uspeo u posljednjoj četvrtini.

Redom su Naneli, Panter, Kaminski i Avramović pogodili pet trojki, pa je meč dobio neočekivani obrt.

Zvezdina prednost se istopila na samo sedam poena, što je nateralo Sferopula na tajm-aut, a publiku u “Štark areni” na veliku dozu brige.

Ušlo se u neizvesnu završnicu, u kojoj je viđeno apsolutno sve. Ledej je na dva minuta do kraja zaradio drugu tehničku, samim tim i isključujuću grešku.

Slobodnim bacanjima Pantera, a potom i sa dvije trojke Avramovića, Partizan je uspio da priđe na samo posjed razlike, na tri poena zaostatka.

Samo 30 sekundi do kraja meča je preostalo, kada je Zvezda imala velikih problema u prenosu lopte, nakon čega su je crveno-beli i izgubili veoma bitan posed.

Uslijedio je i loš faul nad Nanelijem, pa su tako dve velike greške Zvezde, omogućile Partizanu da dobije šansu da potpuno izjednači meč.

Amerikanac je bio precizan sa linije za slobodna bacanja, čime su crno-bijeli izjednačili na 86:86.

Junak utakmice je bio niko drugi do Jago dos Santos. Omaleni Brazilac pogodio je “flouter” na tri sekunde do kraja i tako donio pobjedu Zvezdi.

Naneli je u posljednjem napadu uspio da ubaci loptu u koš, ali je to uradio nakon isteka vremena.

Hanga je sa 15 poena bio najbolji strijelac Zvezde, poen manje imao je Bolomboj, a junak Jago 13 poena.

Kod Partizana istakli su se Naneli sa 19 i Kaminski sa 18 poena.

Zvezda je došla do 16. pobede u 18 odigranih mečeva u ABA ligi i tako napravila krupan korak ka obezbjeđivanju prve pozicije na tabeli regionalnog takmičenja.

Partizan je sa skorom 13:5 na drugom mjestu na tabeli.

Oznake: Partizan, Zvezda