Izraelci opet ocrnili Micića: “Itudis mu to dozvoljava, svi trpe zbog njega”

25.03.2026. | 20:50

Srpski plejmejker Vasilije Micić ne igra najbolju košarku ove sezone, ali definitivno nije ni kriv za ono što se dešava u Hapoelu.

Srpski plejmejker Vasilije Micić ponovo je na udaru izraelskih medija. Hapoel iz Tel Aviva je prekinuo niz pobjeda u Evroligi, pošto je poražen od Real Madrida, a kao jedan od glavnih krivaca označen je najplaćeniji košarkaš u Evropi.

On je postigao skromnih osam poena, uz pet skokova i četiri asistencije i nije radio ono što se od njega očekivalo – da pravi razliku na terenu kao u proteklih nekoliko utakmica. Očigledno je Vasa veliki trn u oku Izraelcima, pošto ne propuštaju šansu da ga ocrne.

“Povremeno izgleda kao da je cijeli Hapoel Tel Aviv projekat rehabilitacije njegove karijere, a ne tim koji želi da pobjeđuje”, stoji na početku teksta poznatog izraelskog medija “Sport5” i dodaje se:

“Djeluje kao da je u krstaškom ratu da spase sebe od samog sebe. U međuvremenu, trojica saigrača stoje u i gledaju ga kako pokušava da se oporavi. Jedan od njih je Elajdža Brajant, kada on dobije loptu da vodi napad, njegova sposobnost da kreira iz pik-en-rola ili izolacije pretvara se u magiju. Ali samo kada mu Micić to dozvoli, prenosi Mondo.