Iznenađenje u Novom Sadu: Futsaleri BiH savladali Srbiju

03.02.2021. | 21:03

Futsal reprezentacija Srbije poražena je od Bosne i Hercegovine rezultatom 4:2 u drugom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Gosti su poveli golom Davora Arnautovića u šestom minutu, da bi 12 minuta kasnije Marko Pršić donio izjednačenje pogotkom iz kaznenog udarca.

BiH je na poluvrijeme otišla sa vođstvom od 2:1 nakon gola Bilala Jelića, a stekla je dva gola prednosti u 23. minutu kada je strijelac bio Srđan Ivanković.

Srbija je uspjela da smanji preko Stefana Rakića u 23. minutu, ali su gosti drugom golom Ivankovića u 34. minutu ponovo stigli do dva gola prednosti i do kraja susreta sačuvali vođstvo.

BiH je nakon trijumfa protiv Sjeverne Makedonije u prvom kolu upisala nova tri boda i prva je u grupi, dok Srbija ostaje na jednom bodu osvojenom protiv Rumunije u prvom kolu.

Naredni meč u kvalifikacinoj grupi 4, Srbija će igrati petog marta u Vranju protiv Sjeverne Makedonije.

U kvalifikacijama će se igrati šest kola, prvoplasirane ekipe će se direktno plasirati na Evropsko prvenstvo u Holandiji, kao i šest najboljih drugoplasiranih ekipa iz osam grupa, prenosi Nova.rs.

Oznake: Futsal, Srbija