Iznenađenje u Haleu: Bublik bolji od favorizovanog Zvereva

24.06.2023. | 17:32

Kazahstanski teniser Aleksandar Bublik plasirao se u finale ATP turnira u Haleu, pobjedom nad Aleksandrom Zverevim sa 2:0 u setovima.

Može se reći i da je ovo iznenađujući rezultat, s obzirom da je Zverev bio favorit prije meča. Ipak, već u prvom setu bilo je jasno da je Bublik u boljoj formi trenutno, što je potvrdio ubjedljivim osvajanjem prvog seta – 6:3.

“Probudio” se Zverev u nastavku, ali ne onoliko koliko je bilo potrebno za preokret, te je kazahstanski teniser slavio sa 7:5 u drugom setu i tako došao do trijumfa, poslije sat i 28 minuta tenisa.

U finalu, inače njegovo prvom na turnirima serije ATP 500, Bublik će igrati protiv pobjednika iz meča Andreja Rubljova i Roberta Bautiste Aguta.

Oznake: Bublik, Zverev