Izgubili kod kuće: Dramatičan poraz Denvera

06.01.2024. | 09:45

Košarkaši Denvera odigrali su još jedan dramatičan meč u NBA ligi, ali su ovoga puta izgubili od Orlanda na svom terenu – 122:120.

Nikola Jokić je veče prije pogodio lud šut za tri u pobjedi nad Golden Stejtom, međutim, protiv Medžika je odgovornost u posljednjem napadu prepustio Džamalu Mareju.

Ispostavilo se da to nije bila baš dobra odluka, pošto je Marej pokušao da iskreira sebi dobru poziciju, ali nije uspio, promašio je.

Srpski centar je na terenu proveo 37 minuta i zabilježio učinak od 29 poena, osam asistencija, četiri skoka i tri ukradene lopte.

Iz igre je šutirao 13 od 19, promašio je jedinu trojku koju je šutnuo, dok je sa penala imao 3/4, prenosi B92.

Nagetsi su, uprkos sporijem startu meča, relativno brzo stekli dvocifrenu prednost, koju su na kraju i odnijeli na veliku pauzu.

Ipak, stali su u trećem kvartalu, primili čak 41 poen, tako da se Orlando vratio u potpunosti u utakmicu.

Uslijedila je i neizvjesna završnica, a u posljednji minut ekipe su ušle izjednačene, bio je potpuni egal.

Jedan od tragičara domaćih bio je Kentavijus Koldvel-Poup koji je napravio pogrešno dodavanje, prinudio Jokića da pravi faul nad Bankerom, koji je potom pogodio oba bacanja.