Izboren plasman za osminu finala Kupa RS: Borčeva “petarda” u Tesliću

07.09.2021. | 18:37

Fudbaleri banjalučkog Borca izborili su plasman u osminu finala Kupa Republike Srpske, nakon ubjedljive pobjede protiv Proletera u Tesliću 5:1.

Trener Nemanja Miljanović uglavnom je ukazao šansu mladim igračima koji u dosadašnjem toku sezone nisu imali priliku da zabilježe minute, a oni su mu to vratili na najbolji način. Luka Drča sa jednim i Vasilije Jotić sa dva gola su u drugom poluvremenu uspjeli da se upišu u strijelce u svojim prvim utakmicama u “crveno-plavom” dresu. Prednost aktuelnom šampionu BiH, u prvom dijelu, donio je Dejan Meleg, koji je bio strijelac dva gola sa 11 metara. Gol za domaće postigao je Stefan Savić.

Fudbalere Borca za vikend očekuje nastavak takmičenja u Premijer lige BiH, a naredni protivnik je tuzlanska Sloboda, na gostujućem terenu.

Oznake: Borac, Fudbal, Kup RS, Pobjeda