Italijanski teniser bolji od Rusa! Siner slomio Medvedeva za titulu u Pekingu

04.10.2023. | 18:53

Italijanski teniser Janik Siner osvojio je danas ATP turnir serije 500 u Pekingu, pošto je pobijedio Rusa Danila Medvedeva sa 7:6 (7:2), 7:6 (7:2).

Meč je trajao dva sata a ovom pobjedom Siner se popeo na četvrto mjesto na ATP listi.

Tokom prvog seta oba tenisera su sigurno servirala, pa je samo Siner imao priliku da u petom i osmom gemu dobije prilike za brejk koje nije iskoristio.

Meč je otišao u taj-brejk, u kojem je Italijan lako oduzeo Rusu tri vezana servisa i tako osvojio prvi set.

Drugi set je bio preslikan prvi set. Siner je u trećem gemu propusio tri brejk lopte i set je opet otišao u taj-brejk.

Italijan je primjenio isti recept i sada, pa je protivniku tri puta oduzeo servis za pobjedu u meču.

Sineru je kao pobjedniku pripao ček na 679.550 dolara, a Medvedevu na 365.640 dolara, piše Tanjug.

Oznake: Medvedev, Peking, Titula