Italija ubjedljiva protiv Turske na startu Evropskog prvenstva

11.06.2021. | 23:07

Reprezentacija Italije upisala je prve bodove na Evropskom prvenstvu, pošto je ubjedljivo savladala Tursku sa 3:0 na startu kontinentalnog šampionata.

Sa godinu dana zakašnjenja, konačno je počelo Evropsko prvenstvo u fudbalu.

Čast da otvore šampionat Evrope imali su Italijani i Turci, na rimskom “Olimpiku”.

Italijani su na startu prvenstva pokazali da se na njih može računati kada se govori o favoritima, iako se o njima najmanje pričalo posljednjih mjeseci u tom kontekstu.

Pritiskali su Italijani od samog starta, ali su se Turci grčevito i organizovano branili u prvom dijelu igre.

Nije bilo ozbiljnijih šansi, ali su Italijani prijetili da postanu najnesimpatičnija ekipa na ovom prvenstvu, pošto su čak četiri puta tražili penal u prvom dijelu igre, prenosi RTS.

Kako se otvorilo drugo poluvreme, tako su Italijani zaigrali dobar fudbal.

Prvi gol na ovom turniru je – autogol!

Igrao se 53. minut, kada je Berardi oštro ubacio loptu pred gol, a fudbaler Juventusa, Demiral, nije uspio da se skloni, pa je stomakom poslao loptu u svoj gol.

Nije se dugo čekalo na drugi gol.

Čekir je branio sve što je mogao, tako i udarac Spinacole u 66. minutu, ali nije mogao da zaustavi šut Imobilea, koji je pokupio otpadak i smjestio loptu u mrežu.

Konačan rezultat postavio je Lorenco Insinje u 79. minutu, kada je, u svom stilu – malo iskosa, precizno šutirao poslije dodavanja Imobilea.

U subotu je na programu drugi meč Grupe A – Vels i Švajcarska igraju od 15. sati.

U drugom kolu, Italija igra protiv Švajcarske, dok će Turska igrati sa Velsom.