Italija je novi šampion Evrope: Tuga za Engleze na Vembliju

11.07.2021. | 23:59

Fudbaleri Italije novi su šampioni Evrope, pošto su u finalu Evropskog prvenstva savladali Englesku na Vembliju poslije boljeg izvođenja jedanaesteraca – 3:2 (nakon 90. minuta i produžetaka bilo je 1:1).

Azuri su se domogli druge kontinentanle titule u istoriji, a prve poslije 53 godine. Gordi albion je propustio još jednu šansu da osvoji premijerni trofej na evropskim šampionatima i ostaje sa samo jednim peharom na velikim takmičenjima osvojenim na Prvenstvu svijeta 1966.

Apsolutni heroj italijana je golman Đanluiđi Donaruma, koji je zaustavio pokušaje Džejdona Sanča u četvrtoj i Bukaja Sake u petoj seriji!

Inače, Englezi su odlično ušli u utakmicu jer su poveli već u 2. minutu kada je pogodio Luk Šou. Italijani su izjednačili u drugom poluvremenu preko Lorenca Bonućija. U ostalom dijelu meča viđena je velika borba, ali golova nije bilo.