Islanđanke bolje od rukometašica Srbije u kvalifikacijama za EP

10.10.2021. | 20:42

Ženska rukometna reprezentacija Srbije poražena je od selekcije Islanda sa 23:21 u meču drugog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Islanđanke su dokazale koliko su nezgodan rival, pogotovo na njihovom terenu, a od samog početka nametnule su svoj ritam igre.

Konstantno je domaća selekcija bila u prednosti, koja je varirala od dva do maksimalna četiri gola.

Igralo se veoma tvrdo u prvom poluvremenu, koje je završeno sa 10:8 za Island. Početkom drugog dijela Island stiče prednost od 13:9 i djelovalo je kao da će potpuno preuzeti kontrolu utakmice.

Ipak, Srbija ekspresno postiže četiri gola i dolazi do izjednačenja (13:13). Srpska selekcija je na momenat uspjela i da povede u drugom poluvremenu, kada je bilo 15:14, ali je domaćin brzo uspio da vrati prednost na svoju stranu.

Islanđanke su ponovo stekle dva gola razlike, koje su do kraja meča uspješno odbranile.

Nakon prva dva kola, Srbija i Island imaju polovičan učinak u šestoj grupi kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Švedska je jedina selekcija sa maksimalne dvije pobjede, dok Turska ima dva poraza.