Imali prednost od dva gola: Borac remizirao sa Tuzlom

31.03.2023. | 20:16

Fudbaleri banjalučkog Borca remizirali su 2:2 u gostima protiv Tuzla sitija u meču 24 kola Premijer lige BiH.

“Crveno-plavi“ propustili su veliku priliku da dođu do treće uzastopne pobjede, s obzirom da su imali prednost od dva gola.

Na teškom gostovanju Borac je do prvog gola stigao u 38. minutu preko Momčila Mrkaića, da bi prednost u 66. poduplao Jovo Lukić.

Kada se činilo će izabranici Vinka Marinovića trijumfalno da napuste “Tušanj“ na scenu je stupio Mićo Kuzmanović. Sa 11 metara u 73. minutu smanjio je rezultat na 2:1, da bi u drugom minutu sudijske nadoknade donio zlata vrijedan bod svom timu.

Borac u ovom trenutku na svom kontu ima 43 osvojena boda i nalazi se na drugoj poziciji na tabeli. Treći je Široki Brijeg sa tri boda manje i utakmicom manje.

Zrinjski je na vrhu tabele i ima 54 boda.

Oznake: Borac, Fudbal, Tuzla