Igokea u finalu bolja od Širokog za trofej Kupa BiH

20.02.2022. | 21:42

Košarkaši Igokee osvojili su trofej pobjednika Bosne i Hercegovine pošto su u finalu pobijedili Široki rezultatom 93:66

Poslije deset minuta igre Igokea je imala samo jedan poen prednosti. U prvoj četvrtini su se timovi smjenjivali u vođstvu. Aleksandrovčani su poveli sa 2:0, Šoroki uzvratio serijom 5:0, pa poveo sa 9:4. Izjednačila je Igokea na 11:11, a neizvjestan prvi period završila je sa vođstvom 18:17.

Drugu dionicu Igokea je dobila sa 26:16, pa je na poluvijreme otišla sa plus 11. Mnogo agresivnije, prije svega u odbrani Igokea je ušla u drugo poluvrijeme pa je na polovinio trećeg perioda imala prednost od 22 poena (60:38).

Sa sličnom razliko otvorena je i posljednja dionica (72:51).

Voler je poslednju četvrtinu otvorio trojkom. Široki je gotovo dva minuta bio bez koša pa je bilo jasno da neće uspjeti čak ni da se približi timu iz Igokee.

Najefiklasniji u finalnoj utakmici bio je Luka Božić sa 18 poena, Igokeu je predvodio Dalibor Ilić sa 15 koševa, piše SrpskaInfo.

Košarkaši Igokee u polufinalu su pobijedili Slobodu sa 88:78 dok je Široki bio bolji od domaćina turnira, Borca iz Banjaluke rezultatom 88:72.

Igokea je osvojila treći uzastopni trofej u Kupu BiH.