Igokea stigla do druge evropske pobjede

30.11.2022. | 22:04

Košarkaši Igokee m:tel su, u okviru FIBA Lige šampiona, savladali španski Bilbao rezultatom 81:84..

Aleksandrovčanima je ovo bila druga pobjeda u ovom takmičenju, a imaju isto toliko i poraza.

Bilbao – Igokea m:tel 81:84 (19:25, 22:21, 16:19, 24:19)

Prva četvrtina je donijela ujednačenu igru sve do posljednje tri minute kada su izabranici Dragan Bajića ubacili u „višu brzinu“. Aleksandrovčani su napravili seriju od 11:0 te se „igosi“ na prvu pauzu otišli sa šest poena prednosti.

Druga četvrtina se igrala koš za koš, a dvije minute prije kraja Bilbao je uspio stići do izjednačenja. Ipak, Igokea je na pauzu uspjela otići sa pet poena prednosti pri rezultatu 41:46.

U trećoj dionici igre Bilbao je uspio u nekoliko navrata da povede, ali su “igosi” serijom 9:0 uspjeli i da ovaj dio igre okončaju sa vođstvom, ovog puta od osam poena, prenosi “Mondo” portal.

Posljednji dio igre je pripao Bilbau, ali je Igokea do kraja uspjela sačuvati prednost i nanijeti prvi poraz španskoj ekipi u ovom evropskom takmičenju.

Oznake: Igokea