Igokea ponovo na vrhu tabele: Aleksandrovčani protiv Splita do treće pobjede u sezoni

22.10.2021. | 19:52

Košarkaši Igokee pobijedili su Split rezultatom 85:67 u utakmici 5. kola regionalne ABA Lige.

Poslije deset minuta igre gostujući tim vodio je sa dva poena, a onda je u drughoj dionici Igokea uspjela da preokrene rezultat u svoju korist. Do izjednačenja (27:27) Igokea stiže polovinom druge četvrtine.

Još jednom do kraja ove dionice, rezultat je bio neriješen (39:39), a onda je Igokea bila bolja u završnici i na poluvrijeme je otišla sa pet koševa viška (40:35).

U trećoj četvrtini Igokea je odigrala odbranu na način na koji je navikla svoje navijače, čvrsto i agresivno što je omogućilo nekoliko lakih poena, a uz kvalitetniji šut to je izabranicima trenera Dragana Bajića donijelo 16 poena prednosti pred odlučujućih deset minuta.

Kada je Igokea u posljednjoj dionici prednost podigla na dvadeset poena, pitanje pobjednika praktično je bilo riješeno.

Najefikasniji na utakmici bio je Dalibor Ilić sa 15 koševa. Starks je dodao 11, a Fundić 10.

Split je sa 11 poena predvodio Bajo, Meklin je postigao poen manje, prenosi Srpskainfo.