Igokea očajna u Laktašima: Cibona slavila pobjedu i osigurala opstanak u ABA ligi

06.03.2020. | 21:57

Košarkaši Igokee poraženi su od Cibone rezultatom 97:84 u premijernom meču 21. kola.

Cibona je polovinom prve četvrtine imala šest poena prednosti (19:13), međutim, Aleksandrovčani su uspjeli preokrenuti rezultat i na odmor otići sa četiri poena prednosti (27:23). Drugu dionicu gosti su dobili sa 33:21 pa su do poluvremena dali čak 56 poena, a uz deset pogođenih trojki, u potpunosti su razbili koncepciju Igokee.

Nastavila je Cibona da podiže prednost protiv Igokee koja nije imala rješenje za šut Zagrepčana koji su u polsednjih deset minuta ušli sa plus 13. Na 2 minuta i 43 sekunde do kraja Cibona je otišla na plus 19, a i mnogo ranije bilo je jasno da će gosti doći do pobjede koja im je i definitivno osigurala opstanak u ligi. Cibona je pogodila 17 trojki u ovom meču uz postotak šuta 52 odsto za dva poena.

Nakon ovog kola Igokea i Cibona su izjednačene na tabeli sa po sedam pobjeda i 14 poraza, a ispod njih su samo Krka i Zadar. U poslednjem kolu Igokea gostuje kod Primorske, a Cibona dočekuje Partizan.

Najefikasniji igrači Igokee bili su Sava Lešić i Marko Tomas sa po 15 koševa.

Izvor:(SrpskaInfo)