Igokea nastavila sa fantastičnim igrama: Pobjedom preuzeli vrh tabele

08.12.2023. | 20:00

Košarkaši Igokee nastavili su sa fantastičnim igrama u ABA ligi.

Aleksandrovčani su večeras u 11. kolu kao gosti savladali ekipu Krke sa 92:80, što im je bila peta vezana pobjeda u regionalnom takmičenju, a deveta ukupno. Sada su na skoru 9-2 i ponovo su bar privremeno preuzeli vrh tabele. Prije ovog kola prvoplasirana je bila Crvena zvezda (9-1).

U prvom dijelu smo gledali egal utakmicu, s tim da su domaći na poluvrijeme otišli sa plus 5 (49:44). U trećoj dionici puleni Vladimira Jovanovića prave preokret, te u posljednjih 10 minuta ulaza sa vođstvom 66:59.

U posljednjoj dionici “igosi“ su rutinski bez ikakve neizvjesnosti priveli meč kraju i upisali novu veliku pobjedu. Jovanović je svim igračima dao priliku za igru.

Prvo ime susreta bio je Dragan Milosavljević koji je odigrao možda i najbolju partiju u dresu Igokee. Utakmicu je završio sa 25 poena. Sjajno ga je pratio Edin Atić sa 16 koševa.

Oznake: ABA liga, Igokea, Pobjeda