Igokea nakon produžetaka poražena u Baru

06.11.2021. | 23:04

Košarkaši Igokee poraženi su od Mornara nakon produžetka rezultatom 82:76 u okviru sedmog kola regionalne ABA lige.

Igokea je sjajno počela meč, serijom od 8:0, ali se domaći brzo vraćaju i prave značajniju prednosti. Na seriju Igokee, Mornar odgovara sa 16:2 i u potpunosti preuzima rezultatsku kontrolu nakon prvih deset minuta.

Ipak, u drugom dijelu prvog poluvremena igrači Dragana Bajića popravljaju igru u odbrani, te ne dozvoljavaju protivniku da napravi značajniju prednosti. Na odmor Mornar ide sa “3+”.

Nastavak meča bio je sličan kao i početak. Opet sjajna igra Igokee, koja je čak došla i na “+5”, ali defanzivni pad opet je doveo Mornar u priliku da u posljednju dionicu uđe sa pet poena prednosti, piše “ATV” portal.

Veoma neefikasna četvrtina i drama u finišu

Imao je Mornar “+4”, na 48 sekundi do kraja, da bi prvo Starks smanjio na “-2”, a nakon lošeg napada Mornara i ukradene lopte Jošila, Igokea je došla u priliku da šuta za produžetak ili pobjedu. U dosta konfuznom napadu Jošilo je bio najspretniji i odveo meč u produžetak.

Dodatnih pet minuta igre ekipa Mornara je dobila rezultatom 10:4 i došla do prve pobjede u ABA ligi.

Ilić je postigao 22 poena, Stivens 12, Voler i Jošilo po 11.

U ekipi Mornara Jeremić je postigao 19, Dejvis 18, Smit 15 , a Gordić 13 poena.

U narednom kolu Igokea čeka ekipu Mege. dok Mornar ide u goste Cedevita Olimpiji.