Igokea nakon drame savladala Borac

18.05.2021. | 20:57

U derbiju sedmog kola Lige 6 za košarkaše, Igokea je nakon velike borbe savladala domaći Borac sa 90:86.

Derbi je u potpunosti opravdao očekivanja, Banjalučani su pokazali zube favorizovanim gostima, koji su na kraju u neizvjesnoj završnici slavili u “Boriku”.

Puleni Dragana Nikolića odigrali su sjajna tri perioda, ali ih koštala druga četvrtina koju su Aleksandrovčani dobili sa 25:13. Uprkos tome, Borac je uveo meč u dramatičnu završnicu. Dvije minute prije kraja stigli su do poravnanja (82:82), ipak, za konačni preokret nisu imali snage.

U pobjedničkoj ekipi Dalibor Ilić je ubacio 20 poena, dva manje je dodao Stefan Fundić, dok su po 12 ubacili Edin Atić, Darko Talić i Nikola Jovanović. U redovima Borca sjajan meč odigrao je Draško Knežević sa 28 poena i 11 asistencija. Dabl-dabl imao je Nikola Tanasković sa 19 poena i 10 skokova, pišu Nezavisne novine.

Igokei je ovo bila treća pobjeda iz isto toliko pobjeda, dok je Borac na skoru 3-3.

Oznake: Igokea, KK Borac, Liga 6