Idu “na megdan” fudbalerima Borca: Sarajevo drugi finalista Kupa BiH

21.04.2021. | 19:19

Fudbaleri Sarajeva plasirali su se u finale Kupa Bosne i Hercegovine, gdje će za protivnika imati ekipu Borca.

Aktuelni šampioni danas su u revanš utakmici polufinala na Olimpijskom stadionu “Asim Ferhatović Hase – Koševo” savladali ekipu Tuzla siti rezultatom 3:1.
Bilo im je to dovoljno za plasman u finale, obzirom da su i u prvoj utakmici igranoj na stadionu “Tušanj” slavili sa 1:0.
U današnjem revanšu prvi su poveli gosti kada je u 55. minuti strijelac bio Brkić.
“Bordo tim” je izjednačio u 76. preko Mešanovića, a preokret je donio Hebibović golom za 2:1 dvije minute kasnije.
Konačan rezultat 3:1 postavio je Velkoski u 84. minuti.
Ranije danas Borac je u Mostaru savladao Klis iz Buturović polja rezultatom 2:1. Slavili su i u prvom meču u Banjaluci 4:1, pišu Nezavisne.