Hrvatska pobijedila Holandiju i plasirala se u finale Lige nacija

14.06.2023. | 23:27

Fudbalska reprezentacija Hrvatske plasirala se u finale završnog turnira Lige nacija pošto je savladala domaćina Holandiju rezultatom 4:2 (0:1).

Trećeplasirana selekcija sa Mundijala u Kataru uspjela je da preokrene rezultat, a onda i preživi primljen gol u 96. minutu na stadionu “De Kujp” u Roterdamu, gdje je iako gost, imala veliku podršku svojih navijača sa tribina.

Holandija na tom zdanju nije izgubila u 31 uzastopnoj utakmici, ali su Kramarić i Pašalić golovima u drugom poluvremenu, odnosno, Petković i Modrić u produžecima odlučili da prekinu tu višedecenijsku tradiciju.

Hrvati će se za trofej boriti protiv Španije ili Italije, koji se sastaju u četvrtak.

Finale je zakazano za nedjelju, a pobjednik će pored pehara odneti i novčanu nagradu od 10.500.000 evra.