Hrvatska deklasirala Maltu i ostala u igri za direktan plasman na SP

11.11.2021. | 23:16

Fudbalska reprezentacija Hrvatske je kao gost deklasirala Maltu sa 7:1 u susretu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Kataru naredne godine.

“Vatreni” su poveli već u 6. minuti kada je Ivan Perišić pogodio. Osam minuta kasnije Malta je došla do pogotka, ali je gol Jurgena Degabriele poništen zbog ofsajda. U 22. minuti Dujeta Čaleta-Car pogađa za 2:0, da bi Marcelo Brozović u 31. minuti nespretnom reakcijom smanjio na 1:2.

Na 3:1 je povisio Mario Pašalić, a u finišu prvog dijela je pogodio Luku Modrić. Već na startu drugog dijela Lovro Majer je povisio na 5:1, a šest minuta kasnije u strijelce se upisao i Andrrej Kramarić. Konačnih 7:1 svojim drugim golom na utakmici postigao je Lovro Majer, piše “Avaz”.

Ranije danas u okviru grupe H Rusija je sa 6:0 savladala Kipar, dok su Slovačka i Slovenija odigrale bez pobjednika (2:2). U posljednjem kolu kvalifikacija u Splitu se sastaju Hrvatska i Rusija, te će se tada odlučivati o 1. mjestu u grupi.