Hrvat savladao Verdaska: Ćorić zakazao duel sa četvrtim teniserom svijeta

24.03.2022. | 07:32

Hrvatski teniser Borna Ćorić plasirao se u drugo kolo mastersa u Majamiju pobjedom protiv Fernanda Verdaska.

Ćorić je posao u prvom meču drugog masters tirnira sezone završio u dva seta i slavio je rezultatom 6:4, 7:5.

Hrvatski teniser je posao u prvom kolu završio za sat i 50 minuta igre, prenosi Sportklub

Ćorić je do prve brejk lopte došao u četvrtom femu koji je bio i najduži u prvom setu, ali je Verdasko uspio sa osvoji poen u svom gemu. Španac ipak nije uspio da ponovi isto u desetom gemu kada je Ćorić došao do brejka, a time i osvojio prvi set.

Već u drugom gemu drugog seta se Verdasko našao na mukama, ali je Ćorić do brejka ipak došao u četvrtom gemu kada je poveo 3:1.

Uslijedio je pad u Ćorićevoj igri pa je pretrpeo dva brejka i dozvolio Verdasku da povede 5:4. Međutim, nakon četiri vezana osvojena gema, Verdasko je pretrpio brejk za 5:5 nakon čega je Ćorić uz veliku borbu uspio da sačuva svoj servis gem i već u sljedećem se izbori za brejk-meč loptu i potvrdi pobjedu.

U drugom kolu Ćorića čeka duel sa drugim nosiocem na turniru Aleksandrom Zverevim koji je u prvom kolu bio slobodan.