Grk jedva slomio Tompsona: Cicipas prošao u treću rundu AO

17.01.2024. | 13:33

Grčki teniser Stefanos Cicipas plasirao se u treću rundu Australijan opena pobjedom nad domaćim takmičarem Džordanom Tompsonom.

Umeču koji je trajao skoro tri i po sata i četiri seta, sedmi igrač planete je slavio rezultatom 3:1 (4:6, 7:6, 6:2, 7:6).

Tompson je odlično krenuo i na krilima domaće publike na Margaret kurt areni dobio prvi set brejkom u sedmom gemu.

Drugi set je bio vrlo neizvjestan, nije bilo gubitka servisa i otišlo se u taj-brejk u kom je Grk iskoristio četvrtu set loptu i sa 8:6 poravnao rezultat.

Na krilima toga, u trećem je imao lakši posao, ekspresno je sa dva brejka poveo sa 4:0 i rutinski ga priveo kraju.

Cicipas je i u četvrtom setu oduzeo servis rivalu, ali kada je pri 5:4 servirao za pobjedu, nisu mu bile dovoljne ni dvije meč lopte. Tompson je “izbjegao giljotinu”, poveo sa 6:5 i tada imao dvije set lopte.

Ipak se otišlo u novi taj-brejk, koji je i ovog puta dobio Cicipas, i to sa 7:4.

Grk će u narednoj rundi igrati protiv Francuza Luka van Eša, koji je ranije tokom dana bio bolji od Lorenca Muzetija u pet setova, piše B92.