Gobeljić junak: Zvezda ubjedljiva protiv Spartaka

09.10.2022. | 18:14

Fudbaleri Crvene zvezde lako su savladali Spartak rezultatom 3:0, u 14. kolu Superlige Srbije.

Aktuelni prvak je goste iz Subotice rutinski pobijedio, te tako zadržao prvo mjesto na tabeli sa 32 boda – ima tri više od TSC-a i Čukaričkog, koji imaju dva, odnosno jedan odigran meč više.

Crveno-bijeli su već u prvom poluvremenu riješili pitanje pobednika, a u ovom periodu prva figura je bio Marko Gobeljić, dvostruki strelac.

On je mrežu Filipa Manojlovića tresao u 20. i 37. minutu, a do pauze gol je postigao Kings Kangva, koji je najavio povratak u formu sa početka sezone.

Zvezda je u drugom poluvremenu zatvorila meč, Milojević je stigao da odmori ključne igrače, a takođe, priliku je pružio Rusu Jegoru Prucevu (20) da debituje za crveno-bele.

Naredni izazov za klub iz Ljutice Bogdana biće Ferencvaroš, u četvrtak od 18.45, u okviru četvrtog kola Lige Evrope.

Što se tiče Spartaka, ovaj tim je nastavio sa lošim partijama, zabeležio je šesti uzastopni poraz, za trijumf ne zna od kraja jula, a to mu je sve dovoljno za 14. mesto koje drže sa 10 bodova.