Fudbaleri Njemačke i Švajcarske odigrali neriješeno, a Ukrajina iznenadila Španiju u trećem kolu A Lige nacija.

13.10.2020. | 23:07

Fenomenalan meč odigrali su “panceri” i “časovničari”, a viđeno je šest pogodaka, od kojih su neki bili vanserijski.

U Kelnu, gosti su bolje započeli utakmicu, dva puta vodili, ali na kraju podjela bodova čini se kao pravedna.

Švajcarska je povela preko Gavranovića već u 5. minutu, da bi prednost fenomenalnim golom duplirao Remo Frojler, koji je lijepo lobovao Manuela Nojera.

Nije mnogo trebalo domaćima da smanje, a strijelac je bio Timo Verner, koji je nekako pronašao put do mreže Zomera, prenosi “B92”.

Njemačka se u meč vratila početkom drugog poluvremena preko Haverca, ali je Gavranović svojim drugim pogotkom ponovo donio prednost svojoj selekciji.

Konačan rezultat postavlja Serž Gnabri, možda i najljepši golom na utakmici.

U drugom meču ove grupe, Ukrajina je napravila iznenađenje, pobijedivši Španiju sa 1:0.

Jedini gol postigao je Cigankov u 76. minutu.

Izabranici Andreja Ševčenka odigrali su neočekivano zrelo i dobro, nakon poraza od Francuske od 7:1 i Njemačke 2:1.

Stanje u ovoj grupi se komplikuje, pošto je Španija prva sa sedam bodova.

Ispod nje su Njemačka i Ukrajina sa po šest, dok je Švajcarska posljednja sa dva.

Naredni mečevi na programu su u novembru.