Fudbaleri Crvene zvezde stigli do nove pobjede

21.08.2021. | 21:10

Fudbaleri Crvene zvezde pobijedili su TSC 3:1 (1:1) u utakmici 6. kola Linglong Superlige Srbije.

Prvak Srbije je preokretom slavio nad dosadašnjim liderom prvenstva, koji ima meč više od crveno-belih i sada dva od Partizana, na stadionu “Rajko Mitić” u režiji Aleksandra Kataija.

Ušao je Zvezdin Magiko na poluvremenu, šest minuta kasnije postigao gol i asistentirao El Farduu Benu i tako riješio sve dileme.

U prvom dijelu su gosti iz Bačke Topole poveli preko Đura Zeca, ali je ubrzo izjednačio Nenad Krstičić lijepim golom.

Vrijedi istaći i da je kod preostala dva pogotka asistirao Milan Gajić…

Izabranici Dejana Stankovića su se tako izjednačili na vrhu domaćeg prvenstva baš sa TSC-om, ali i napravili lijepu uvertiru pred revanš u Klužu za overu plasmana u grupnu fazu Lige Evrope poslije beogradskih 4:0.

Odličan fudbal, pravi evropski, otvoren i uz dosta uzbuđenja viđen je na “Marakani”.

Zvezda je krenula ofanzivno od starta, ali ni gosti iz Bačke Topole nisu bili u defanzivnom bloku, već su pomjerili visoko posljednju liniju.

I u jeku inicijative domaćih, promašenog zicera Milana Pavkova, sijevnula je sjajna akcija TSC-a u saradnji Zeca i mladog Stanojlovića, koji je jednim pasom izbacio Dragovića i Pankova.

Zec je protutnjao po sredini, sačekao da prokliza Eraković i šokirao Crvenu zvezdu poslije polovine prvog dijela.

Međutim, na odgovor nisu dugo čekali jer je četiri minuta kasnije Krstičić postigao evrogol.

Ivanić je prebacio loptu do Gajić, koji ju je iz prve proslijedio iskusnom vezisti, a ovaj volejom pogodio suprotni ugao dijagonalom sa 16 metara.

Ubrzo je Borjan osujetio Zeca da postigne drugi gol, a onda smo do kraja gledali uglavnom kontrolu crveno-belih.

Na odmoru je ušao Katai i režirao preokret poslije novog pasa Gajića i udarca pod prečku, da bi solo prodorom spremio zicer Benu.

Napadaču sa Komora nije bilo teško da pogodi sa samo nekoliko metara praznu mrežu.

Za bitna tri boda, ali ono što je možda i važnije – nagovještaj ulaska u pravu formu nakon oscilacija na početku sezone.