Fudbaleri Borca utakmicom protiv Metalegea završili prvi dio priprema, u ponedjeljak putuju za Antaliju

26.01.2019. | 18:04

Fudbaleri Borca pobjedom u prijateljskom meču protiv Metalegea od 2:0 u Banjaluci završili su prvi dio priprema.

U prvom poluvremenu viđena je tvrda utakmica sa obe strane. Borac je bio za nijansu bolji rival. Iz tog perioda vrijedi izdvojiti odličan udarac Jakupovića sa nekih 20-ak metara u 43. miutu, ali je lopta prohujala nekoliko centimetara od stative gostujućeg golmana Kukrike.

Oba pogotka viđena su u drugom poluvremenu. Kod prvog gola sve je uradio najbolji igrač utakmice, Borčevo pojačanje Almedin Ziljkić. On je kao brzi voz probio po lijevoj strani, šutirao i pogodio prečku. Na odbijenu loptu natrčao je Šikanjić i u 53. minutu pogodio za 1:0.

Konačnih Borac – Metalege 2:0 postavio je Almedin Ziljkić u 69. minutu iz penala. Prethodno je isti igrač sve uradio, probio ponovo po lijevoj strani i sudija Jelić nije imao dilemu – pokazao je na bijelu tačku.

Ziljkić bi u drugom dijelu sezone trebao biti jedno od najjačih oružija tima iz Platonove ulice.

Fudbaleri Borca u ponedeljak u ranim jutarnjim časovima idu za Sarajevo, odakle putuju za Antaliju.

Izvor:(FK Borac)