Francuska nakon preokreta u polufinalu Svjetskog prvenstva

27.01.2021. | 23:39

Rukometaši Francuske pridružili su se selekcijama Danske, Švedske i Španije u polufinalu Svjetskog prvestva u Egiptu.

Najzanimljiviji duel odigran je u Gizi, gdje su “trikolori” savladali Mađarsku poslije preokreta sa 35:32 i to poslije produžetka.

Izabranici Gijoma Žila su veoma loše startovali meč i vrlo brzo imali šest golova zaostatka.

Sredinom prvog dijela Francuska je dodala gas, smanjila vođstvo Mađara, koji su ipak prednost zadržali do pauze.

Na početku drugog poluvremena igralo se oprezno na obje strane, gol za gol, da bi u 40. minutu Francuzi prvi put poveli na utakmici.

Nakon toga je u dva navrata bilo neriješeno, da bi u posljednjih 10 minuta najtrofejnija reprezentacija na svijetu uspjela da napravi seriju, prenosi B92.

Činilo se da će tri gola prednosti biti dovoljna, međutim, Mađarska je uzvratila, ponovo izjednačila, odbranila se u završnici i uvela meč u produžetke.

Francuska u dodatnih dva puta po pet minuta nije željela ništa da prepušta slučaju, dobila ovaj period sa 5:2 i tako zakazala meč sa Švedskom u polufinalu.

Najbolji u redovima Francuske bio je kapiten Gigu sa šest golova, pet je postigao Deska, a četiri Remili.

Kod Mađarske najviše pogodaka je dao Banhidi, šest.