Formula 1: Luda trka u Monci, prvi trijumf u karijeri za Pjera Gaslija

06.09.2020. | 21:11

Vozač Alfa Taurija Pjer Gasli pobjedio je na osmoj trci u sezoni formule 1, na italijanskoj Monci.

Gasli je došao do prve pobjede u formuli 1 u karijeri, a iza sebe je ostavio Karlosa Sainsa iz Meklarena.

Gasli je prvi Francuz koji je pobjedio u trci formule 1 još od davne 1996. godine, kada je Olivije Pani trijumfovao u Monte Karlu.

Na trećoj poziciji trku u Monci završio je vozač Rejsing pointa Lens Strol.

Vodeći u generalnom plasmanu Luis Hamilton napravio je veliku grešku, pošto je ušao u boks na zamenu pneumatika dok je na snazi bila zabrana ulaska u pit-lejn, zbog čega je dobio 10 sekundi “kreni-stani” kazne.

Britanac je trku završio na sedmom mestu, dok je njegov klupski kolega Valteri Botas bio peti. Sebastijan Fetel i Šarl Lekler nisu završili trku u bolidima Ferarija, kao ni trećeplasirani u generalnom plasmanu Maks Ferštapen.

Trku je obilježio i prekid zbog izletanja vozača Ferarija Šarla Leklera, ali je Francuz srećom iz trke izašao nepovređen.

Hamilton je i dalje prvi u generalnom plasmanu sa 164 osvojena boda, ispred Valterija Botasa sa 117 i Maksa Ferštapena sa 110. Slede Strol, Noris, Albon, Lekler, Gasli, Sains.

Oznake: Formula 1