Ferstapen broj 1 u F1: Bivši šef Red Bula otkrio ko dominira šampionatom

01.06.2026. | 15:18

Bivši šef Toro Rosa i Alfa Taurija, kao i Minardija, Franc Tost, izjavio je da je Maks Ferstapen najbolji vozač u šampionatu i da je to, po njegovom mišljenju, “veoma jasno”.

Tost je predvodio sestrinski tim Red Bula od njegovog ulaska u Formulu 1 2006. godine pa sve do kraja sezone 2023, što znači da je kratko vrijeme bio i Ferstapenov šef.

Nizozemac je upravo pod Tostovim vođstvom debitovao u tadašnjem Toro Rosu (danas Rejsing Buls) tokom sezone 2015, kada je imao samo 17 godina.

Tost je pažljivo pratio razvoj Ferstapenove karijere i smatra da je četvorostruki svjetski šampion trenutno najbolji vozač na gridu, ali je istovremeno imao mnogo pohvala i za Kimija Antonelija, koga je opisao kao izvanrednog.

“Ferstapen je trenutno najbolji vozač Formule 1. To je veoma jasno”, rekao je Tost u podkastu 15 Love – der Business.

“Ali moram da kažem da Kimi Antoneli radi sjajan posao, zaista veoma dobro. Zatim dolaze Oskar Pjastri i Lando Noris, a odmah iza njih Šarl Lekler.”

Antoneli je nadmašio sva očekivanja tokom uvodnog dijela sezone 2026. i trenutno se nalazi u nizu od četiri uzastopne pobjede, prenosi B92.

Zahvaljujući tome, 19-godišnji Italijan izgradio je prednost od 43 boda u generalnom plasmanu vozača, a Tosta je posebno impresionirala njegova smirenost za volanom.

“Maks Ferstapen je najbolji”, dodao je Tost. “Ali Kimi Antoneli je pružio senzacionalne partije u prvim trkama sezone, posebno ako se uzme u obzir koliko iskustva ima. Način na koji kontroliše trke i pregled koji ima tokom vožnje zaista su impresivni. Već sada pripada novoj generaciji superzvezda. Tu su još i Noris i Pjastri”.