FOTO: X.COM
FBI otkrio uznemirujuće prijetnje: Planirali ubistvo Lionela Mesija na Svjetskom prvenstvu
08.08.2026. | 21:01 Dodaj BL Portal kao Google izvorPo mnogima najbolji fudbaler svih vremena, Argentinac Lionel Mesi, prolazi kroz jedan od najtežih perioda u životu. Preminuo mu je otac Horhe, koji je bio teško bolestan i dok je Mesi bio na Svjetskom prvenstvu, zbog čega je zaplakao nakon het-trika u prvoj utakmici Mundijala protiv Alžira.
Osim porodične tragedije i gubitka oca, čovjeka koji je rizikovao sve i odlučio da se sa 13-godišnjim Lionelom preseli u Barselonu, čime je promijenio tok fudbalske istorije, Mesi je saznao i uznemirujuće informacije – tokom Svjetskog prvenstva navodno je planirano njegovo ubistvo.
FBI i Međunarodni centar za policijsku saradnju (IPCC) evidentirali su više prijetnji smrću kapitenu Argentine.
Jedna od najozbiljnijih prijetnji pojavila se pred utakmicu Argentine protiv Jordana. Prema navodima iz dokumenta, jedan muškarac kontaktirao je aerodrom u Dalasu i tvrdio da će on, zajedno sa još dvojicom ljudi, upasti na stadion sa improvizovanim bombama i puškom AR-15. Kao mete su navedeni policajci i fudbaleri obje reprezentacije, uz posebno izdvajanje Mesija.
Još ozbiljnija prijetnja pojavila se pred meč Argentine i Egipta. Jedna osoba je navodno na društvenim mrežama objavila poruku u kojoj je tvrdila da će ući na stadion u Atlanti i ubiti Mesija eksplozivom koji bi nosila na sebi. Zbog toga je pokrenuta opsežna bezbjednosna provjera stadiona, prenosi Telegraf.rs.
Tokom iste utakmice policija je dobila još jednu dojavu – da su u kantama za otpatke na tribinama postavljene tri bombe. Stadion su pretraživali stručnjaci za eksploziv i psi obučeni za pronalaženje eksplozivnih naprava, ali ništa nije pronađeno. Prijetnja je na kraju proglašena lažnom, navodi se u dokumentima FBI-ja.
