Empoli šokirao Lacio u Rimu: Od 2:0 do veoma važnog boda

08.01.2023. | 17:12

Lacio ni u drugom ovogodišnjem susretu u Seriji A nije uspio da dođe do pobjede. Protiv Empolija u Rimu nebesko-plavi odigrali su samo 2:2. Pobjednika nije bilo ni u susretu između Specije i Lećea, a tamo nije bilo ni golova.

Ekipa Mauricija Sarija od nastavka takmičenja poslije mundijalske pauze, pokazuje da nije u stanju da sačuva vođstvo. Protiv Lećea imala je minimalnu prednost pa je poražena, a sada joj ni dva gola viška nisu bila dovoljna za tri boda, prenosi Sportklub.

Već u drugom minutu Felipe Anderson doveo je Lacijale u vođstvo. Na 2:0 povisio je Zakanji u 54. minutu i djelovalo je da tri boda ostaju u Rimu. Malu dramu unio je Kaputo golom u 83. minutu. Međutim, pravi šok doživjeli su domaći navijači u četvrtom minutu nadoknade, kada je Razvan Marin zatresao mrežu i donio veliki bod Empoliju.

Važan bod u borbi za opstanak izvukao je Leće u gostima protiv direktnog konkurenta Specije, odigravši 0:0.

Oznake: Lacio, Serija A