Džumhur eliminisan na samom startu ATP turnira u Hamburgu

10.07.2021. | 19:54

Bh. teniser Damir Džumhur izgubio je od Nijemca Maximiliana Marterera (ATP: 200.) u meču 1. kola kvalifikacija za ATP turnir u Hamburgu rezultatom 2:1 u setovima.

Džumhur je poraz doživio nakon gotovo dva sata igre, a meč je na kraju trajao tačno sat vremena i 56 minuta. Naš teniser je bolje otvorio susret pa je prvi set riješio u svoju korist rezultatom 6:5.

Posebno dobro Damir je odigrao nakon što je u osmomo gemu izgubio gem na svoj servis, nakon čega je napravio dva breaka, došao do preokreta i na kraju do osvajanja prvog seta.

Već na početku drugog seta Marterer pravi break i dolazi u vodstvo od 3:0, nakon čega je u potpunosti kontrolisao drugi set i na kraju došao do poravnanja.

U odlučujućem trećem setu ključni trenutak se desio u osmom gemu kada je Marterer pri vodstvu od 4:3 napravio break, došao u vodstvo od 5:3 i sigurnom igrom na svoj servis došao do pobjede.

Oznake: Damir Džumhur